Технології у вирішенні медичних оптичних проблем

У даній статті розкриваються особливості лінз, які допомагають вирішувати медичні проблеми в практиці оптометриста, офтальмолога в умовах оптики і клінік.

На сьогоднішній день в нашій країні стався розкол між маркетингом та істинною медициною. Часом для оптик і клінік є більш важливим фактом продаж лінзи, ніж її справжнє призначення. На одній з конференцій я адресував питання у зал: «Яке показання до призначення лінз прогресивного дизайну?». Незважаючи на те, що в залі були присутні провідні фахівці оптометрії і керівники мереж оптик, я почув тільки одну відповідь — «пресбіопія». З маркетингової точки зору відповідь зрозуміла — у пацієнта і так є потреба, навіщо ще щось видумувати, адже можна відразу здійснити продажу. Насправді, для кваліфікованого спеціаліста важливий і медичний підхід. Справжнім показанням для призначення прогресивних та інших лінз з аддідаціі є дисфункція акомодації або вергенції.

Чому це питання є настільки важливим?

На сьогоднішній день на ринку існує величезна кількість виробників, які пропонують свій продукт, починаючи від бюджетних рішень, закінчуючи новітніми технологічними підходами. У зв’язку з появою на нашому ринку такої фірми як Rupp + Hubbrah , наше уявлення про окулярну оптометрію варто переглянути. Зв’язано це з тим, що фірма робить особливий акцент на високий рівень фізіологічності. Як результат — правильне застосування тих чи інших досягнень Rupp + Hubrach дасть максимальний ефект для пацієнта.

У цій статті буде описаний ряд технічних рішень медичних проблем пацієнтів, починаючи з самого народження.

  1. У самих маленьких пацієнтів може зустрічатися гіперметропія, а також гіперметропічний астигматизм, що може стати причиною амбліопії і / або косоокості. Частіше за все цифри аномалій рефракції можуть бути досить високими (понад 6 діоптрій). Для великих діоптрій Rupp + Hubrach пропонує лінзи в 50 діаметрі з рефракцією від -15,50 до + 19,00. Варто зазначити , що така висока плюсова рефракція необхідна пацієнтам з афакією, в разі неможливості встановлення ІОЛ.
  2. З кожним роком, як результат цифрового процесу, пацієнтів з дисфункцією акомодації і конвергенції стає все більше і більше. Найчастіше таких пацієнтів відправляють на апаратне лікування. Однак, якщо у пацієнта високе значення Lag , виправити ситуацію зоровою терапією не завжди вдається. Тому пацієнтам c Lag або ексцесом конвергенції виписуються прогресивні окуляри, починаючи з 5 — 6 років. Так як діти дуже активні, важливо, щоб нічого не сковувало їх життя і динаміку. Саме з цього їм сміливо можна рекомендувати прогресивні лінзи R + H. Тут звертає на себе увагу варіант прогресивний XFREE mini (мінімальна установча висота 16 мм).
  3. Для молодих пацієнтів, яким потрібна компенсація не великих ексцесів конвергенції або Lag 1.00 — 1,25 можна використовувати лінзи з підтримкою акомодації EyeScreen з можливими варіантами аддидаціі в 0,5, 0,75 і 1,00 діоптрій .
  4. Не менш цікавий варіант для молодих гіперметропів з затримкою аккомодаційної відповіді — EyeScreen + Add , які мають дизайн OPL. Такі пацієнти у віці 18 — 28 років мають виражену астенопію і при цьому не переносять корекцію для далини. Як результат — тільки спеціальна корекція для поблизу і може розглядатися в даному випадку.
  5. Нічна міопія — на жаль, поки що рідкісний діагноз в нашій країні, не дивлячись на кількість таких пацієнтів (згідно особистої статистики автора, в різних клініках кожен пацієнт у віці 10 — 24 має скарги, пов’язані з цим діагнозом). Погіршення зору вдалину у вечірній і нічний час через зміну тонусу акомодації і діаметру зіниці — серйозна проблема як для водіїв, так і для всіх хто з цим стикається. Даний вид міопії може приводити до того, що пацієнт починає уникати відвідування вулиці в зазначений час доби. Рішення від Rupp + Hubrach — спеціальна добавка вгорі -0,4 діоптрії, що дозволяє або повністю, або значно компенсувати міопізацію . Особливістю даної технології є те, що вона реалізована не тільки в лінзах для водіння (EyeDrive ), але також і в прогресивних і монофокальни дизайнах .
  6. І тільки в цьому пункті ми згадуємо про ПРЕСБІОПІЮ. Ці пацієнти не тільки мають потребу в компенсації зору на різні відстані, але і природне бажання не бути скутими умовами використання лінз. Прогресивні лінзи дизайну Siia дозволяє максимально зберегти динаміку погляду, завдяки чому ми відходимо від обмежень у рухах головою. Однією із значимих можливостей даного прогресива є використання технології врахування латеральності ( якою рукою людина пише і / або працює з гаджетами, іншими словами — правша людина або лівша). Завдяки такому підходу з’являється можливість максимально розширити поля зору як на середній, так і на близькій відстанях .
  7. Спортивні лінзи — це завжди виклик для будь-якої компанії. І для Rupp + Hubrach лінзи серії Sports стали перемогою над проблемою спортивного дизайну. За рахунок спеціального прорахунку максимально мінімізується призматичний та циліндричний ефекти в лінзах з високою базовою кривизною.
  8. Покриття. З технічної точки зору їх описують багато фірм. Про те мало хто пам’ятає, що покриття може серйозно впливати на рівень комфорту. Використання зеленого залишкового рефлексу пов’язано з тим, що людське око максимально фізіологічно сприймає цю хвилю. Проте , далеко не для всіх ця довжин а хвилі є максимально комфортною. Саме тому в портфоліо Rupp + Hubrac h присутнє покриття NANOPERL S UV P LUS з комфортним янтарно — жовтим відтінком.

Працюючи з лінзами такого рівня як Rupp + Hubrach , клініки і оптики повинні переглянути свою філософію і вивести на перший план не комерціалізацію, а медицину. Так як, вирішуючи проблеми пацієнтів, ви завойовуєте довіру, авторитет і популярність. Адже саме це і є основою успіху в оптичному бізнесі.

Автор: Шеховцов Максим Анатолійович, лікар-офтальмолог, дитячий офтальмолог, директор ТОВ Школа оптометрії доктора Шеховцова.